Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

 

W dniu 1 kwietnia 2021 r., w całej Polsce, rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis powszechny jest organizowany w odstępach 10-letnich. Jest on najważniejszym badaniem statystycznym nie tylko w Polsce, ale i w większości krajów w Europie i na świecie.

NSP 2021 będzie realizowany na podstawie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Do przeprowadzenia spisu zobowiązują nas także przepisy Unii Europejskiej, jak chociażby rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań.

Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?

NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Podstawową metodą NSP 2021 będzie spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzimy go na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w interaktywnym formularzu, dostępnym od 1 kwietnia br. na stronie internetowej spis.gov.pl.

W każdej gminie funkcjonują gminne biura spisowe, w których możemy zasięgnąć wszelkich informacji na temat NSP 2021. Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do Internetu w domu, już od 1 kwietnia w każdej gminie zostaną utworzone punkty spisowe, w których można się będzie spisać samodzielnie przez Internet lub skorzystać z pomocy pracowników gminnych biur spisowych. Ponadto punkty, w których możemy dokonać samospisu zostaną utworzone w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie i jego oddziałach w: Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność), zostaną spisane za pomocą jednej z dwóch innych metod uzupełniających: wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo lub wywiadu bezpośredniego przeprowadzonego przez rachmistrza spisowego. Będzie on rejestrował odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym.

Na jakie pytania będziemy odpowiadać podczas wypełnienia formularza spisowego?

W NSP 2021 zostaną zebrane informacje, według stanu na dzień 31 marca br., dotyczące następujących tematów: stan i charakterystyka demograficzna, poziom wykształcenia, aktywność ekonomiczna, niepełnosprawność, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystyka etniczno-kulturowa, gospodarstwa domowe i rodziny, stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych.

Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.

 

Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 dostępnych jest na stronie internetowej spis.gov.pl. Ponadto od 15 marca br. uzyskać je można dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

Informacje o wydarzeniach związanych ze spisem na terenie województwa podkarpackiego znajdują się na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie rzeszow.stat.gov.pl.

 

 

 

 

 

Loteria (002).jpgloteria baner (002).jpgNumery telefonów (004).jpg

 

https://spis.gov.pl/

 

 

          Z przyjemnością informujemy, że XX Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Jestem jak Leonardo da Vinci-konstruuję wynalazki” został rozstrzygnięty.  Tegoroczna edycja ze względu na panujące obostrzenia odbyła się     w formie on-line. W konkursie wzięły udział cztery mieleckie przedszkola- Przedszkole Miejskie Nr 1 im. „Kubusia Puchatka”, Przedszkole Miejskie Nr 4, Przedszkole Miejskie Nr 8 „Artystyczna Ósemeczka” oraz Przedszkole Miejskie Nr 9 im. „Baśniowej Krainy”.

         

A oto wyniki konkursu:

I wyróżnienie: praca Grupy „Mądre Sowy” z Przedszkola Miejskiego Nr 1 im. „Kubusia Puchatka” w Mielcu oraz praca Grupy „Mali Badacze”             z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Mielcu „Artystyczna Ósemeczka”.

II wyróżnienie: praca Grupy „Wesołe Żabki” z Przedszkola Miejskiego Nr 9     im. „Baśniowej Krainy w Mielcu

III wyróżnienie: praca Grupy „Wesołe Nutki” z  Przedszkola Miejskiego Nr 4      w Mielcu.

 

          Wszystkim uczestnikom, zarówno dzieciom , jak i nauczycielom czuwającym nad powstawaniem tych wspaniałych projektów, serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za zaangażowanie i jesteśmy pełni uznania dla Waszej kreatywności i fantazji.

          Jednocześnie informujemy, że wszystkie prace konkursowe w powiększonym formacie można obejrzeć w naszej placówce w budynku przy ulicy Pisarka (okna przy wejściu od zewnętrznej strony budynku).

 

 

Autorzy pracy - PM-8.jpgPowstawanie pracy PM-9.jpgPraca PM-1.jpgPraca PM-4 i dumni autorzy.jpgPraca PM-4.jpgPraca PM-8.jpgPraca przedszkolaków z PM-1.jpgRobot NECIO PM-9.jpg

 

 

PLAKATSzkoła tańca GALA serdecznie zaprasza dzieci z grup starszych (5,6-latki) do wzięcia udziału w 7. MIELECKIM TURNIEJU TAŃCA Przedszkolak 2021.

Udział dziecka należy zgłosić podczas przyprowadzania lub odbierania dziecka.

Koszt biletu wstępu wynosi 25 zł – dla dziecka i obojga rodziców. W tej kwocie dziecko otrzymuje: medal, dyplom i upominek.

Dzieci pokażą, jakie postępy w tańcu poczyniły w tym roku!

Zapraszamy!

Szczegóły na plakacie.

PLAKAT

 

 

 


Dziękujemy za nominację od Oddziałów Przedszkolnych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu w akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”.

 

Efektami naszej pracy z przebiegu akcji pragniemy się pochwalić w zakładce: GALERIA 2021.

 

CELEM akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

 

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

 

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook bądź stronę internetową oraz przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

5. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia

 

Nasza placówka nominuje:

1.     Szkoła Podstawowa Nr 8 w Mielcu, klasa IIa

2.     Przedszkole Miejskie Nr 1 im.”Kubusia Puchatka” w Mielcu, grupa „Mądre Sowy”

3.     Zespół Szkół w Maliniu

 

Powodzenia!

 

 

 

Drodzy Rodzice,

W związku z  małą frekwencją dzieci w przedszkolu (choroby dzieci), informujemy iż zaplanowane nagrania z okazji Dnia Rodziny zostają wstrzymane.

 

Przypominamy i jednocześnie apelujemy, iż zgodnie z wytycznymi GIS-u oraz Statutem naszego przedszkola należy przyprowadzać tylko dziecko zdrowe.

Powołując się na Rozdział IV, §22, pkt. 2.6 Statutu: „Dziecka chorego lub podejrzanego o chorobę nie należy przyprowadzać do przedszkola. Dzieci np. zakatarzone, przeziębione, kaszlące nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi.”

Zgodnie z „Procedurą postępowania z dzieckiem chorym i przewlekle chorym”: Nauczyciel ma prawo nie przyjąć chorego dziecka do przedszkola.

 

Odwołując się do pkt. 4 w/w Procedury: „Dyrektor lub nauczyciel ma prawo poprosić rodzica o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczęszczania dziecka do przedszkola.”