Dzisiaj 1 czerwca Święto dzieci

tyle przygód czeka nas.

Pierwszy czerwca!

Wstawać czas!

Wszyscy śmieją się od rana,

Każda buzia roześmiana

Jak ptaszki dziś śpiewają

Tak życzenia radości, sukcesów i zdrowia

Życzą Wam  PanieJ

1. Zabawa ilustracyjna do piosenki „Pszczółka Maja”

2. A teraz kochane dzieciaczki kilka  propozycji zabaw w dniu Waszego święta:

Królewskie kręgle z butelek

Co jest potrzebne: plastikowe butelki (np. po wodzie mineralnej, najlepiej tej samej wielkości), piłka, woda lub piasek z piaskownicy.

Jak się bawić: napełnij butelki wodą lub piaskiem, żeby były stabilne. Zakręć je nakrętkami. Rozstaw kręgle na planie trójkąta (wierzchołek kierowany w stronę graczy). Narysuj kredą linię, na której ustawia się gracz. Nie powinna być zbyt oddalona od butelek, by dziecko miało szansę w nie trafić. Dla siebie możesz wyznaczyć drugą, dalej położoną. Na przemian turlajcie piłkę w stronę kręgli.

Królowa pszczół i żaba

Co jest potrzebne: kreda.

Jak się bawić: na chodniku lub asfaltowej parkowej dróżce narysuj kółka w takich odstępach, by maluch miał szansę przeskoczyć z jednego na drugie. Umawiacie się, że jesteście pszczółkami: dziecko to pszczoła królowa, a wy – szeregowe robotnice. Możecie przelatywać z kwiatka na kwiatek (czyli z kółka na kółko), bo tam pszczółki są bezpieczne. Potem możecie wymyślić inną historię. Może pokażecie maluchowi, jak gra się w klasy? To zawsze świetna zabawa na Dzień Dziecka!

Rodzina królewska w puzzlach

Przedszkolak  uwielbia układanki? Przygotuj dla niego specjalne puzzle. Wydrukuj rodzinną fotografię, przyklej do tekturki i potnij na kilka kawałków. Poproś dziecko, by spróbował ułożyć z nich obrazek. Na wszelki wypadek zostaw jeden egzemplarz zdjęcia w całości na wzór. Możesz przygotować trzy zestawy puzzli, np. zdjęcie mamy, taty, dziadków                  i dziecka albo ulubionego pieska lub kotka.

Stary król mocno śpi

Królewska wersja zabawy w „Starego niedźwiedzia”. Król mocno śpi, a nieznośni poddani nie pozwalają mu dokończyć drzemki, chodzą wokół niego i śpiewają piosenkę „Stary król mocno śpi, my się go boimy, na palcach chodzimy, jak się zbudzi będzie zły...”. Zanim król się obudzi, rozbiegają się po domu. Ten, kogo król odnajdzie jako pierwszego, dostaje koronę, kładzie się na podłodze, by po chwili złapać kolejną osobę.

Zabawa na Dzień Dziecka: skarb dla władcy

Co jest potrzebne: prezent na Dzień Dziecka! Jeśli przygotowałaś upominek na Dzień Dziecka, możesz ukryć go w domu i zabawić się z maluchem w ciepło-zimno. Najpierw możecie bawić się w odnajdywanie jego ulubionej przytulanki, a później udając, że ukryłaś maskotkę, pokieruj dziecko tak, by odnalazło prezent. Wariant dla dwulatków: ukryj prezent razem z pozytywką albo włączonym telefonem komórkowym i poproś malucha, by szukał tam, skąd dochodzi melodyjka.

3. A na koniec niespodzianka  przepis na niepękające bańki mydlane

Niepękające Bańki Mydlane - JAK JE ZROBIĆ? My3 - TV dla Dzieci