szlachetna_paczka_720.png

 

Jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym. W tym roku nasze przedszkole kolejny raz bierze udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku, której głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy osobom w trudnej sytuacji materialnej – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

 

Historia Rodziny

 

Pani Natalia to 87-letnia miła kobieta, której doskwiera samotność, podeszły wiek i szereg chorób z którymi się mierzy od wielu lat. Wychowała ona trójkę dzieci, doczekała wnuków to był dla niej najlepszy czas. Niestety obecnie dla niej nikt z rodziny go nie ma. Jedynie wnuczka od czasu do czasu odwiedzi babcię, poczęstuje zupą. Obecnie z powodu złego stanu zdrowia ponosi bardzo duże koszty leczenia przez które ledwo udaje jej się związać koniec z końcem. Utrzymuje się z emerytury i zasiłku pielęgnacyjnego (2000 zł), a po odjęciu kosztów leczenia i opłat za mieszkanie (1560zł) na życie zostaje jej zaledwie 440 zł. Największą przeszkodą w codziennej egzystencji jest stale pogarszający się stan wzroku.

 

Piękno Rodziny

 

Pani Natalia mimo trudnej sytuacji materialnej i wielu chorób z którymi stale się mierzy, stara się pozytywnie patrzeć w przyszłość i z całych sił pragnie zachować samodzielność. Samodzielnie gotuje i sprząta mieszkanie, wykonuje pranie i inne czynności, które biorąc pod uwagę jej słaby wzrok i mocno osłabione ciało są dla niej sporym wyzwaniem
o ile jej samopoczucie i stan zdrowia pozwala lubi posłuchać sobie audiobooków, kiedyś czytała książki ale teraz już nie może. Z powodu samotności Pani Natalia jest bardzo wdzięczna za każde wsparcie,
a kontakt z ludźmi i rozmowa jest dla niej bezcenna.

 

TRZY KLUCZOWE POTRZEBY RODZINY

 

1. Obuwie - obecne obuwie Pani Natalii jest w opłakanym stanie i nie nadają się do dalszego użytkowania.   

 Potrzebne są buty sportowe (adidasy), a także płaskie i łatwe do założenia buty zimowe tzw. kozaki, w rozmiarze 38.

 

2. Pościel 140/200 - Pani Natalia chciałaby mieć dwa komplety pościeli na wypadek wizyty pielęgniarki bądź lekarza u niej w domu.

 

3. Żywność - każda forma wsparcia żywnością będzie bardzo cenna dla Pani Natalii. Pomoże to jej odciążyć budżet domowy i zapewnić środki finansowe na dalsze leczenie.

 

Żywność trwała: konserwy rybne, cukier, olej, dżem, mąka, makaron, kasza, herbata, kawa, ryż, danie gotowe w puszkach - do odgrzania - proste w przyrządzeniu.

 

Pozostałe potrzeby Rodziny

 

1.    Środki czystości: mydło / żel myjący, proszek do prania, pasta do zębów, szampon Pirolam.

 

2.    Specjalne wymagania: poduszka przeciwalergiczna, kołdra, aparat telefoniczny starego typu, pralka (Pani Natalia pierze obecnie
w starej frani, ponieważ jej pralka odmówiła posłuszeństwa)

                                                                                                           

   3.    Szczególne upominki: świąteczny sweter, rozmiar 40.

 

Serdecznie zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję. Biorąc udział w „Szlachetnej Paczce” wspólnymi siłami uda nam się zdziałać więcej i pomóc rodzinie, która naprawdę potrzebuje pomocy.

 

 Dary można przynosić do przedszkola przy ul. Pisarka 23,
a także do filii przy ul. Tańskiego 3 (w godzinach pracy przedszkola
).

 

 

 

Zbiórka potrwa do 7 grudnia (wtorek)