Temat dnia: „Obrazek z ziaren”

 

 

 

Witajcie w piątek Kochani! W poniedziałek nareszcie będziemy mogli się znowu zobaczyć! Wracamy do zabawy i nauki w przedszkolu, do naszej pięknej, kolorowej sali! Dlatego na początku chcemy Wam i Waszym Rodzicom bardzo podziękować za to, że byliście z nami w tym trudnym czasie. Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas, za cudowne zdjęcia Waszych pięknych prac i za to, że tak chętnie korzystaliście z naszych propozycji, które dla Was przygotowywałyśmy. Dziękujemy!

 

A oto dzisiejsze propozycje dla Was. Na początek zabawa ruchowa:

 

Zabawa tropiąca „Po nitce do kłębka”-szukanie ukrytych w domu przedmiotów, rozwijanie orientacji w przestrzeni.

 

Rodzic zawiązuje dowolny przedmiot na końcu wełnianej nitki, sznurka itp. i ukrywa go w wybranym miejscu w domu. Następnie rozwija sznurek na podłodze i tworzy ścieżkę. Zadaniem dziecka jest poruszanie się po przygotowanej ścieżce i zwijanie sznurka. Zabawa kończy się w chwili znalezienia przedmiotu. Zabawę można dowolnie modyfikować i tworzyć nowe ścieżki.

 

 

 

A teraz posłuchajcie krótkiej bajki. Spróbujcie naśladować razem ze mną odgłosy zwierząt.

 

„W zagrodzie Małgosi”- słuchanie bajki ortofonicznej czytanej przez nauczyciela, naśladowanie odgłosów zwierząt.

 

 

SŁUCHOWISKO

 

 

 

 

 

 

Jeśli chcecie zagrajcie w grę. Czy prawidłowo rozpoznaliście odgłosy zwierząt? 

 

https://view.genial.ly/606de7c62aa56f0d119518b9/interactive-content-zagadki-dzwiekowe-odglosy-na-wsi

 

(Gra pochodzi z portalu „Bliżej Przedszkola”.)

 

 

 

Kolejna propozycja to zabawa plastyczna:

 

Zabawa plastyczna „Obrazek z ziaren”- zachęcenie do wykonania pracy plastycznej wg instrukcji nauczyciela w formie zdjęć z wykorzystaniem dostępnych w domu produktów (kasze, ryż, ziarna fasoli, słonecznika itp.)

 

Do stworzenia pracy plastycznej potrzebne nam będą: plastelina, kartka papieru i różnego typu ziarenka  (kasze, ryż, ziarna fasoli, słonecznika itp.) jakie znajdziecie w domu. Wykonanie: na kartce rysujemy okrąg, poproście Rodziców o pomoc. Żeby było łatwiej możemy np. odrysować coś okrągłego np. talerz czy pokrywkę od garnka. Następnie wyklejamy okrąg plasteliną w dowolny sposób. Na koniec ozdabiamy go ziarenkami tworząc fantazyjne wzory.

 

obrazek z ziaren.jpg

 

 

 

A na koniec propozycja zabawy dla całej rodziny:

 

„Stwórzmy razem coś fajnego!”-zachęcenie dzieci i rodziców do wykonania gry planszowej związanej z wiejskim podwórkiem, stwarzanie okazji do wspólnego spędzania czasu, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości.

 

Kochani! Spróbujcie skonstruować własną grę planszową na temat związany ze zwierzątkami wiejskimi. Wspólnie wymyślcie zasady gry i jej przebieg. Czego potrzebujecie? Papier, kredki, kolorowy papier, nożyczki, klej, kostka i pionki, za które mogą posłużyć drobne przedmioty dostępne w domu. I oczywiście niezbędna będzie Wasza niesamowita i niczym nieograniczona wyobraźnia:-) Na zdjęciu możecie zobaczyć moją grę. Jest to prosta gra „ściganka”. Jako pionków użyłam figurek zwierząt. Ciekawe kto pierwszy dotrze do mety? Krówka, gąska czy kurka?

 

gra.jpginstrukcja.jpg

 

 

 

Życzę dobrej zabawy! Spędźcie miło czas w weekend, odpocznijcie i do zobaczenia!

 

Przygotowała:

 

Magdalena Augustyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witam Was kochane Pszczółki! To już dzisiaj, mam nadzieję, że widzimy się o 10.30 na skype. Szukajcie nas pod nazwą:baśniowe.pszczolki mielec

 

 

 

1.     Na początek posłuchajcie bajeczki „Szklana Góra”:

 

 

SZKLANA GÓRA

 

 

 

 

 

2.     Zabawa plastyczna „Pędzelkowe czar- mary”- kochane Pszczółki do tej zabawy potrzebne Wam będą farbki w waszych ulubionych kolorach, woda, pędzelek i kartka. Uwaga! Spróbujcie malować obrazek pędzelkiem, który znajdować się będzie w buzi. Zobaczymy co Wam wyjdzie. Tylko pamiętajcie bądźcie ostrożni.

 

 

 

1.jpg

 

3.     Eksperyment „Masa balonowa”- kochani załączałam wam link do filmiku, w jaki prosty sposób zrobić masę balonową. To świetna zabawa. Moja masa balonowa wyszła tak, zerknijcie:

 

https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/07/masa-balonowa-diy-prosty-glutek/

 

 

 

1.jpg

 

 

 

4.     Zachęcam Was również do spędzenia wspólnego czasu , grając w Wasze ulubione gry planszowe.

 

5.     A na koniec karta pracy dla chętnych:

 

obraz 026.jpg

 

 

 

 

 

Przygotowała: I. Miłoszewska